Karboksyterapia -
efekty, których oczekujesz

Karboksyterapia polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla, przy określonej temperaturze i przepływie gazu. Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych do obszaru poddawanego leczeniu oraz poprawy mikrokrążenia. Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych.

93%

klientów potwierdziło efekty działania

Na czym polega
zabieg?

Zabieg karboksyterapii polega na iniekcji cienką igłą medycznego dwutlenku węgla śródskórnie bądź podskórnie, w celu pobudzenia mikrokrążenia i zastymulowania metabolizmu komórkowego.

Wskazania do zabiegu

 • odmładzanie skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • wiotkość skóry
 • blizny i rozstępy
 • cellulit
 • lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej
 • wypadanie włosów
 • odmładzanie skóry dłoni

Efekty zabiegu

 • redukcja cellulitu 91%
 • redukcja tkanki tłuszczowej 74%
 • powstanie nowych naczyń krwionośnych
 • redukcja blizn i rozstępów do 96%
 • wzrost produkcji kolagenu i elastynu 40%
 • redukcja zmarszczek i regeneracja skóry

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres laktacji
 • antybiotykoterapia
 • niedawno przebyte operacje
 • ostra infekcja skóry w obszarze poddawanym zabiegowi
 • procedury medycyny estetycznej w okresie krótszym niż 30 dni (wypełniacze, iniekcje toksyny botulinowej)
 • przeziębienie

Czy zabieg jest bolesny?

W przypadku karboksyterapii pojęcie ”ból” jest pojęciem względnym. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia, a odczucie dyskomfortu zależy od indywidualnego progu bólowego danej osoby. Podczas zabiegu zwykle odczuwa się pieczenie, rozpieranie, czy też ciepło związane z samą specyfiką wprowadzanego gazu, przy czym odczucia te są zminimalizowane przez optymalne podgrzanie gazu. Duże znaczenie ma też miejsce wykonywania zabiegu.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg karboksyterapii wykonywany jest w oparciu o urządzenie medyczne, posiadające wymagane certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Karboksyterapia jest specjalistycznym zabiegiem medycznym, szeroko przebadanym pod kątem efektów terapeutycznych, mechanizmów działania, objawów niepożądanych. Tym samym terapię dwutlenkiem węgla cechuje duży profil bezpieczeństwa i wysoka skuteczność terapeutyczna. Karboksyterapia stanowi obecnie przełomowy zabieg w medycynie estetycznej oraz kosmetologii ze względu na swoją skuteczność i fizjologiczny mechanizm działania. Dzięki temu wykorzystywany jest zarówno w celach leczniczych jak i estetycznych.

Długość trwania zabiegu

Zabieg iniekcji dwutlenku węgla jest zabiegiem krótkim, co stanowi dużą zaletę dla pacjentów ceniących swój czas. Czas zabiegu uzależniony jest od okolicy i tym samym od ilości wprowadzanego gazu. Wykonanie zabiegu wraz z przygotowaniem do niego pacjenta zwykle mieści się w granicach od 15 minut (oczy) do 1 godziny (ciało).

Carbolift -
alternatywa dla nici PDO

CARBOLIFT jest małoinwazyjnym i niezwykle skutecznym opatentowanym zabiegiem mikroinfuzji CO2.
Polega na intensywnej stymulacji skóry do silnego zagęszczenia poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek przy jednoczesnym podawaniu medycznego CO2 do skóry właściwej.
Podczas zabiegu dochodzi do mikroinfuzji wieloigłowej medycznego CO2 na głębokość 1 mm przy prędkości 420 iniekcji / minutę.
W efekcie dochodzi do stymulacji fibroblastów i intensywnej produkcji włókien kolagenu i elastyny twarzy. Działanie mechaniczne CO2 indukuje proces zapalny z następową migracją fibroblastów do obszaru poddanego zabiegowi, stymuluje syntezę kolagenu i innych białek tkanki łącznej, co zwiększa w widoczny sposób napięcie i elastyczność skóry. Zabieg pozwala na niezwykle skuteczną likwidację blizn przerosłych i atroficznych (w szczególności potrądzikowych), rozstępów oraz poprawę napięcia skóry.

W trakcie Carbolift

Infuzja CO2, zwiększa transport krwi i tlenu oraz składników odżywczych do obszaru poddawanego leczeniu oraz poprawia mikrokrążenie. Wysoki przepływ, czyli działanie mechaniczne CO2 indukuje proces zapalny z następową migracją fibroblastów do obszaru poddanego zabiegowi, stymuluje syntezę kolagenu i innych białek tkanki łącznej, co wpływa na elastyczność skóry. Następstwem podania CO2 bezpośrednio do tkanek jestnatychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych powodujące poprawę lokalnego ukrwienia, a tym samym metabolizmu tkankowego, jak również wspomaganie naturalnych procesów regeneracyjnych.
W trakcie zabiegu CARBOLIFT® po skórze przesuwa się pistolet ze specjalnym aplikatorem zaopatrzonym w 13 igieł. Dochodzi wówczas do mikroinfuzji do skóry właściwej, w trakcie której mogą pojawić się punktowe, minimalne krwawienia. Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu pacjent odczuwa lekkie pieczenie, ciepło i rozpieranie.

Po Carbolift

Przebieg komórkowy

  • I etap: wydzielanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego, z chemotaksją i proliferacją fibroblastów oraz produkcja macierzy międzykomórkowej
  • II etap: stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu, co prowadzi do przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV, oraz I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz procesy angiogenezy
  • III etap to długotrwały proces poprawy gęstości i elastyczności skóry

Efekty zabiegu
Po tygodniu pojawiają się widoczne efekty zabiegu: wzrost napięcia skóry oraz redukcja zmarszczek.Zabieg CARBOLIFT® dzięki systemowi pulsujących igieł z mikroinfuzją CO 2pozwala na osiągnięcie oczekiwanego efektu już po 3 zabiegach wykonanych w odstępach 30-dniowych.

Materiał wideo